Rozważając opcję spędzenia urlopu w krajach egzotycznych bierzemy zawsze pod uwagę wiele czynników. W przypadku Egiptu będzie nim pewnie bezpieczeństwo. O tym macie pełne info tutaj.

Jednym jednak z tych, na które patrzymy w pierwszej kolejności jest pogoda – tym bardziej, że w ostatnimi czasy w naszym kraju pogoda w sezonie wakacyjnym nie rozpieszcza nas zbytnio.

Inwestując niemałe pieniądze w urlop, chcemy mieć po porostu stuprocentową gwarancję tego, że pogoda nam dopisze – dlatego częściej wolimy wyjeżdżać zagranicę niż spędzać wakacje w kraju, gdzie pod tym względem nigdy nic nie wiadomo. Z tych właśnie między innymi względów nasz wybór pada bardzo często na Egipt. Oczywiście, nie sposób przy tej okazji nie wspomnieć o ogromnych atrakcjach, jakie czekają na wszystkich wybierających się do Egiptu.

wycieczka do egiptu

Wracając jednak do tamtejszej pogody – jest o tyle dobrze, że o każdej porze roku na brak słońca nie można tam narzekać.

Na większości obszarów tego kraju dominuje zwrotnikowy, skrajnie suchy klimat. Suma rocznych opadów nie jest wielka – nieczęsto się zdarza, aby w skali roku przekraczała kilkadziesiąt milimetrów. Na pewno najbardziej trafionym pomysłem nie jest wyjazd do Egiptu w lipcu oraz w sierpniu – to coś tylko i wyłącznie dla bardzo wytrwałych osób, odpornych na wysokie temperatury. W tych miesiącach przeciętna temperatura w ciągu dnia oscyluje w granicach czterdziestu stopni Celsjusza. Niebo jest całkowicie bezchmurne, natomiast temperatura wody w morzu osiąga przeciętnie około trzydziestu stopni. Upał jest niemiłosierny. Noce również są bardzo ciepłe. Lepiej już zdecydowanie jest we wrześniu oraz październiku, kiedy słupek rtęci na termometrze spada w ciągu dnia do mniej więcej trzydziestu stopni, przy czym noce również są ciepłe. W listopadzie temperatura w dzień utrzymuje się na podobnym, ponad trzydziestostopniowym poziomie. Jednakże w nocy jest już chłodniej, a ciemno zaczyna się robić po piątej po południu. Jeżeli ktoś lubi, gdy jest bardzo ciepło, ale nie upalnie, powinien wziąć pod rozwagę takie miesiące jak grudzień, luty, marzec oraz kwiecień. Wówczas średnia temperatura w Egipcie kształtuje się na poziomie dwudziestu paru stopni. Noce są już jednak chłodniejsze, w związku z czym warto wyposażyć walizkę w kilka cieplejszych rzeczy do ubrania.

piramida

W styczniu natomiast temperatura mieści się w przedziale od osiemnastu do dwudziestu dwóch stopni, w nocy zaś spada do trzynastu, piętnastu, różnica jest zatem znaczna.

Wyposażenie się w jakieś ciepłe ubrania jest zatem konieczne. Od maja natomiast zaczyna się już robić naprawdę gorąco, gdyż temperatury przekraczają trzydzieści stopni Celsjusza. Generalnie rzecz biorąc, trzeba nadmienić przy tej okazji o jeszcze jednej ważnej rzeczy. Upały jak to upały – w kość potrafią dać porządnie każdemu, ale zupełnie inaczej znosi się je w Egipcie, a inaczej w Polsce. U nas takiej pogodzie towarzyszy najczęściej bardzo wysoka wilgotność powietrza, co u bardzo wielu osób powoduje nie najlepsze samopoczucie i co sprawia, że upał jest naprawdę nie do wytrzymania. W Egipcie natomiast z racji na klimat powietrze jest suche.

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany